Blog - Která sekačka je pro vás nejvhodnější?

1. Jak velký trávník chcete sekat?

Na obrázku napravo zjistíte, která sekačka nejlépe odpovídá velikosti vašeho trávníku. Bílé čáry ohraničují sečenou plochu a čísla na šedém podkladu označují vhodnou sérii sekaček na trávu. Tip: Elektrické a akumulátorové sekačky jsou vhodné spíše pro menší zahrady, benzinové sekačky pro velké zahrady.

2. Jakému pohon u dáváte přednost?

Benzinovému, elektrickému nebo akumulátorovému: můžete si vybrat. Kladete-li důraz na tichý provoz bez zplodin, pak jsou ideální volbou akumulátorové a elektrické sekačky. Akumulátorové modely navíc sečou bez kabelu, tedy s úplnou volností pohybu. Výkonný benzinový motor se oproti tomu vyznačuje vyšším výkonem a tím i větší šířkou záběru, kterou oceníte zejména při sečení rozsáhlých travnatých ploch. Na ilustraci vpravo jsou benzinové sekačky uvedeny nahoře a elektrické a akumulátorové sekačky dole.

3. Sbírat trávu nebo mulčovat?

Všechny sekačky na trávu VIKING (kromě modelu MB 6 RH) mají sběrný koš, v němž se shromažďuje tráva. Kromě toho mohou provádět i mulčování (kromě série 2). Tráva se při mulčování jemně rozmělní a padá jako přírodní hnojivo zpět do travního drnu. Nezanedbatelnou výhodou mulčování je, že odpadá potřeba likvidace posečené hmoty.